×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۶ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: نیاز به یک برنامه جامع برای توسعه اقامه نماز در استان داریم.

مهرداد غضنفری عصر روز سه شنبه در شواری اقامه نماز استان قم در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به جایگاه نماز در دین اظهار کرد: براساس آموزه‌های دینی اگر نماز ما مورد قبول خداوند قرار نگیرد، هیچ عمل دیگری توسط خداوند مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: استان قم توسط وزارت کشور به عنوان سومین استان برتر در زمینه اقامه نماز شناخته شد، این مساله خوشحال کننده نیست، جایگاه استان قم باید در این زمینه در کشور رتبه نخست باشد، ظرفیت‌های زیادی در این زمینه در استان وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: هر برنامه ریزی که در استان داریم، باید با محوریت اقامه نماز باشد، البته باید حوزه فعالیت دستگاه‌های مختلف در این زمینه مشخص شود.

غضنفری با اشاره به وضعیت فضای مجازی اظهار کرد: در این فضا ظرفیت‌های زیادی وجود دارد، ولی به استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه اقامه نماز توجه نشده است، از طریق این فضا می‌توانیم مخاطبان بیشتری را با هزینه کمتر مورد پوشش برنامه‌ها قرار بدهیم.

وی ادامه داد: باید تشکل‌های مردم نهاد برای توسعه اقامه نماز و فعال کردن مساجد فعال شوند، در زمینه سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد ظرفیت‌های زیادی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: توسعه هر کدام از کشورها با توجه به بخش آموزش و پرورش رخ داد، متاسفانه در این زمینه در ایران غفلت داشتیم.

غضنفری، نماز را یک تکلیف بین انسان و خداوند دانست و تصریح کرد: ترویج این فریضه نیاز به کار فرهنگی دارد، باید از ظرفیت مراجع عظام تقلید در این زمینه با برنامه استفاده کنیم، سخنان آن‌ها در بین مردم نفوذ دارد.

وی ادامه داد: خروجی کارهای فرهنگی در زمینه اقامه نماز زمانی است که ما شلوغ شدن مساجد و کاهش آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم، باید اعتبارات را در این زمینه برای بسترسازی اقامه نماز اختصاص بدهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: راه‌های زیادی برای ترویج اقامه نماز وجود دارد، با وجود مشکلات اعتباری در کشور ، امکان اختصاص بخشی از اعتبارات اضافی دستگاه‌های اجرایی به برنامه‌های فرهنگی برای توسعه اقامه نماز وجود دارد.

غضنفری، نیاز به یک برنامه جامع برای توسعه اقامه نماز در استان قم را ضروری دانست و تصریح کرد: شرکت مدیران در نمازهای جماعت موجب ترغیب کارمندان برای شرکت در این نمازها می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قم تقاضا داریم که در جلسات ستاد اقامه نماز استان مشارکت گسترده ای داشته باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false