×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

شماری از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مسئولان حوزه ایثار و شهادت قم درمیزگرد با عنوان « دفاع مقدس نماد تاب آوری مردم ایران در برابر تهدید و تحریم» گفتند: ملت ایران با مقاومت شجاعانه در جنگ تحمیلی ثابت کرد، شکست دادن آنان از راه تهدید و تحریم ممکن نیست.

دوران دفاع مقدس گنجینه ای از درس های پیروزی و راهکارهای غلبه بر مشکل هاست که با به کار گیری هر کدام از آموزه های آن می توان دربرابر فشار و توطئه دشمنان ایستادگی کرد و آنان را ناکام گذاشت.
استقامت مردم ایران در روزهای سخت جنگ تحمیلی به عنوان یک نماد جاودانه نشان داد، تصور شکست دادن این ملت با استفاده از تهدید و تحریم، خطایی بزرگ است و دشمنان هیچ گاه از این طریق به اهداف شوم خود نخواهند رسید.
در دوران دفاع مقدس ملت ایران همزمان با ۲ توطئه سنگین تهدید نظامی و تحریم اقتصادی در بالاترین سطح خود، رو به رو بودند اما با روحیه و ایثاری که مردم از خود نشان دادند، توانستند کشور را از این بحران های سهمگین نجات دهند و شعار «ما توانستیم» را در مقابل چشم جهانیان معنا کنند.
امروز هم بازتولید ارزش های دوران دفاع مقدس و تقویت روحیه ایثارگری درجامعه می تواند راه عبور از مشکل های ایجاد شده توسط دشمنان به خصوص در حوزه اقتصادی را در مقابل چشم ملت ایران قرار دهد.

در همین راستا، خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم در گفت و گو با شماری از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، راز و رمز ایستادگی مردم در آن دوران را جویا شدند تا چراغ راهی باشد برای شرایط امروز کشور و عبور موفق از مسائلی که ملت ایران را تحت فشار قرار داده است.
مدیر ستاد اقامه نماز قم و یکی از رزمندگان دوران جنگ تحمیلی نیز در این میزگرد گفت: در زمان دفاع مقدس، مردم دفاع و مقاومت را باور داشتند و بر همین اساس هر کس به اندازه توان خود به جبهه های جنگ کمک می کرد و به همین دلیل هم امور جاری کشور و هم هزینه های جنگ تامین می شد.

محمد خامه یار افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان حتی در حال مرخصی از جبهه ها نیز در شهر خود به دنبال جذب نیرو و ساماندهی امور جنگ بودند و همین تفکر موجب شد، ملت ایران این شرایط دشوار را با پیروزی به پایان برساند.

این رزمنده و نویسنده دوران دفاع مقدس گفت: یکی بودن حرف و عمل مردم در آن دوران یکی از مهمترین رمز های مقاومت ملت ایران بود که امروز هم ترویج این روحیه می تواند مانع از احتکار و اختفاء کالا توسط عده ای که در زمین دشمن بازی می کنند، شود.

وی بیان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، دشمنان به دنبال تسلیم کردن ملت ایران هستند اما آن ها باید بدانند مردم ما، در دوران دفاع مقدس روزهایی بسیار سخت تر از امروز را سپری کردند و تا زمانی که به ارزش های آن دوران پایبند هستند، هیچ دشمنی نمی تواند بر نظام اسلامی غلبه پیدا کند.

وی ادامه داد: در زمان دفاع مقدس تمام مسئولان کشور و آحاد مردم در کنار یکدیگر به دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی می پرداختند، امروز هم وحدت میان مردم و مسئولان رمز پیروزی در جنگ اقتصادی است و مردم باید ببینند که مسئولانشان با حضور در میان جامعه، مشکل های آنان را از نزدیک درک می کنند.

خامه یار گفت: رمز مقاومت انقلاب اسلامی در این سال ها با وجود توطئه های فراوان دشمنان، باور مردم به نهضت امام راحل است که باید این دستاورد توسط مراکز علمی و پژوهشی متناسب با شرایط روز کشور بازتولید و حقیقت آن برای مردم تبیین شود.

وی بیان کرد: آثار و نمادهای دوران دفاع مقدس باید بااستفاده از جذابیت های هنری در مقابل چشم مردم قرار داشته باشد تا خاطرات آن دوران که نماد مقاومت ایرانیان در برابر دشمنان است در ذهن ملت ایران حفظ شود.

وی ادامه داد: تبلیغات محیطی درخصوص دفاع مقدس و حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در آن دوران باید در تمام نقاط کشور گسترش یابد تا از این طریق روحیه ایستادگی در برابر تهدید و تحریم دشمنان در جامعه افزایش یابد.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false